S rovery na OBROK 24

Rádi bychom již dopředu informovali o plánech pro starší skauty na konci května. V plánu je se zúčastnit celorepublikové akce Obrok, která je určena pro rovery a rangers od 15 let. Termín této akce je 29.5. až 2.6., avšak místo není zatím známo. Tento příspěvek má sloužit jako předběžná pozvánka.

Co je Obrok?

Obrok je akce pořádaná standardně jednou za 2 roky v jarních měsících a jde o největší setkání roverů a rangers v ČR. Obrok se pořádá pravidelně od roku 2000 ve 2-3 letých intervalech. Snahou organizace je interval jednou za dva roky. Poslední Obrok se uskutečnil v roce 2019 u Konopiště. Obrok 2021 byl z důvodu pandemie koronaviru zrušen, další se bude konat na jaře 2024. Na tento ročník je vypsáno výběrové řízení na vedoucí/ho organizačního týmu.

Cíle Obroku 24:
  • Roveři a rangers si na Obroku zažijí roverský program postavený na aktuálních metodických materiálech.
  • Všechny tři druhy služby budou v programu rovnoměrně zastoupeny.
  • Účastníci v rámci akce porozumí významu jednotlivých služeb.
  • Účastníkům budou představeny možnosti uplatnění a seberealizace v Junáku – českém skautu (role vůdcovské, vzdělavatelské, organizační apod.).
  • Účastníci si odnesou konkrétní inspiraci pro RS činnost od ostatních účastníků.